| Pattern | Cartoon, Letter, Plaid |
| Color | Yellow |
| Fabric Type | Cotton (more than 70%), Cotton (more than 90%) |
| Sleeve Length | Sleeveless |
| Age Group | Baby(0-2Years) |
| Style | Princess |
| Season | Summer |
| Size | Baby 6-9M(74cm), Baby 9-12M(80cm), Kid 4-5Y(120cm) |
| Dresses Type | Strap Dress, Tank Dress |
| Gender | Baby Girl’S, Girl’S |
| Weight | 111g |





Girls’ Princess Style Plaid Dress in Yellow, Sleeveless, Made with Over 90% Cotton, Perfect for Babies 0-2 Years
Eternal Style
£27.49
Close
Price Summary
- £27.37
- £27.24
- £27.24
In Stock
Description
Additional information
| Color | |
|---|---|
| Spec | 100CM, 110cm, 120cm, 73cm, 80cm, 90cm |




































![Apple Green [Gauze Diagonal Collar Long Romper]](https://poshasyou.com/wp-content/uploads/2026/05/picture-17480-150x150.webp)
![Pink [gauze Diagonal Placket Long Romper]](https://poshasyou.com/wp-content/uploads/2026/05/picture-17469-150x150.webp)
![White [gauze Diagonal Placket Long Romper]](https://poshasyou.com/wp-content/uploads/2026/05/picture-17457-150x150.webp)










































































