| Color | White |
| Fabric Type | Cotton (more than 70%), Cotton (more than 90%) |
| Age Group | Baby(0-2Years) |
| Season | Spring, Autumn |
| Size | Baby 12-18M(86/90cm), Baby 6-9M(74cm), Baby 9-12M(80cm) |
| Tops Type | Bodysuits |
| Children’s Clothing Type | Romper |
| Gender | Baby Girl’S |
| Weight | 117g |





Baby Girl’s Cotton Romper in White, Size 6-9 Months, Autumn Teddies Style for 0-2 Years
Eternal Style
£29.49 – £36.49
Close
Price Summary
- £36.29
- £29.39
- £29.39
In Stock
SKU: ND11874175
Categories: Baby Clothing, Un Cat
Delivery is estimated between May 24, 2026 to May 26, 2026 business days
Description
Additional information
| Color | |
|---|---|
| Spec | 66cm, 73cm, 80cm, 90cm |
Related Products
Recently Viewed
£24.99 – £26.99
























































![[Ribbed Double-Breasted Vest]](https://poshasyou.com/wp-content/uploads/2026/05/picture-17517-150x150.webp)
![Light Orange [ribbed Double-button Vest]](https://poshasyou.com/wp-content/uploads/2026/05/picture-17527-150x150.webp)

![White [Ribbed Double-Button Vest]](https://poshasyou.com/wp-content/uploads/2026/05/picture-17505-150x150.webp)
























































