| Pattern | Ditsy Floral |
| Fabric Type | Cotton (more than 70%), Cotton (more than 90%) |
| Age Group | Baby(0-2Years), Toddler(3-6Years) |
| Season | Spring, Autumn, Autumn and Winter |
| Size | Baby 9-12M(80cm), Kid 2Y(100cm), Kid 3-4Y(110cm) |
| Tops Type | Bodysuits |
| Children’s Clothing Type | Romper |
| Gender | Girl’S |
| Weight | 117g |





Ditsy Floral Cotton Romper for Baby Girls, 9-12 Months, Teddies Style, Perfect for Autumn and Winter
Eternal Style
£29.49 – £31.49
Close
Price Summary
- £31.48
- £29.31
- £29.31
In Stock
Description
Additional information
| Color | |
|---|---|
| Spec | 100CM, 110cm, 120cm, 130cm, 140cm, 66cm, 73cm, 80cm, 90cm |






![Apple Green [Gauze Diagonal Collar Long Romper]](https://poshasyou.com/wp-content/uploads/2026/05/picture-17480-150x150.webp)
![Pink [gauze Diagonal Placket Long Romper]](https://poshasyou.com/wp-content/uploads/2026/05/picture-17469-150x150.webp)
![White [gauze Diagonal Placket Long Romper]](https://poshasyou.com/wp-content/uploads/2026/05/picture-17457-150x150.webp)

























































































