| Pattern | Printing |
| Fabric Type | Cotton (more than 70%), Cotton (more than 90%) |
| Neckline | Turndown |
| Sleeve Length | Long Sleeve |
| Age Group | Toddler(3-6Years) |
| Season | Spring, Autumn |
| Size | Kid 2Y(100cm), Kid 3-4Y(110cm), Kid 4-5Y(120cm) |
| Outerwear Type | Denim Jacket |
| Children’s Clothing Type | Children’s Shirt |
| Gender | Girl’S, Boy’S |
| Function | Soft |
| Weight | 100g |





Boy’s Cotton Printing Denim Shirt with Lapel Collar and Long Sleeves, Perfect for Spring Toddlers
Eternal Style
£26.49 – £28.49
Close
Price Summary
- £28.03
- £26.25
- £26.25
In Stock
Description
Additional information
| Color | |
|---|---|
| Spec | 100CM, 110cm, 120cm, 130cm, 140cm, 150cm, 90 Recommends 80cm, 90cm |
























































































































































































































































































