| Color | Grey, Pink |
| Fabric Type | Cotton (more than 90%) |
| Season | Winter, Spring, Autumn |
| Size | Baby 3-6M(68/70cm), Baby 6-9M(74cm) |
| Children’s Clothing Type | Romper |
| Gender | Baby General |
| Weight | 350g |





Baby General Romper in Cotton (more than 90%) Fabric, Pink Color, Winter Season, Size Baby 3-6M (68/70cm)
Eternal Style
£35.49
Close
Price Summary
- £35.29
- £35.29
- £35.29
In Stock
Description
Additional information
| Color | |
|---|---|
| Spec | 59cm (length 53cm Recommended 4-6kg ), 66cm (length 56cm Recommended 6-7.5kg ) |






![Apple Green [Gauze Diagonal Collar Long Romper]](https://poshasyou.com/wp-content/uploads/2026/05/picture-17480-150x150.webp)
![Pink [gauze Diagonal Placket Long Romper]](https://poshasyou.com/wp-content/uploads/2026/05/picture-17469-150x150.webp)
![White [gauze Diagonal Placket Long Romper]](https://poshasyou.com/wp-content/uploads/2026/05/picture-17457-150x150.webp)






























































